ДОБІРКА НАЙКРАЩИХ ФІЛЬМІВ ПРО ПОДОРОЖІ (ЧАСТИНА 4)

Друзі! Запрошуємо у світ подорожей та кіно! Ми продовжуємо подорожувати з найкращими фільмами про подорожі та мандрівників.

Першу частину читайте тут, другу тут, третью тут.

У цій частині ми подорожуватимемо навколо світу з героями фільмів «Все освітлено» (2005, США), «Щоденники мотоцикліста» (2004, США), «Листи до Джульєтти» (2010, США), «Париж зачекає» (2016, США) і «Відчайдушні мандрівники» (2007, США).

Свою першу подорож ми почнемо з нашої рідної країни! Україна очима режисера Лієва Шрайбера вас не розчарує.

Все освітлено

«Все освітлено, англ. Everything Is Illuminated» (2005, США) фільм режисера Лів Шрайбера, заснований на однойменному романі Джонатана Сафрана Фоера. Фільм розповідає історію молодого єврейсько-американського письменника на ім’я Джонатан Сафран Фоер, який подорожує Україною у пошуках жінки, яка врятувала його дідуся від нацистів під час Другої світової війни.

У фільмі переплітаються два наративи: сьогоднішня подорож Джонатана (роль якого виконує Елайджа Вуд) і його спілкування з українським перекладачем на ім’я Алекс (роль якого виконує Юджин Хатц), а також низка спогадів про історію предків Джонатана та події, які відбувся під час війни.

Подорожуючи українським селом, Джонатан і Алекс стикаються з різними ексцентричними персонажами та переживають як гумористичні, так і гострі моменти. Алекс, який є перекладачем Джонатана, має унікальну манеру розмовляти англійською, що часто призводить до комічних непорозумінь. Разом вони вирушають у квест, щоб знайти село, де жив дід Джонатана, і знайти жінку, яка його врятувала.

Розгортаючись у сюжеті, фільм заглиблюється в теми сімейної історії, ідентичності, пам’яті та тривалого впливу Голокосту. У фільмі досліджуються емоційні складності героїв, які перебувають у своїй спільній історії і культурних відмінностях.

Фільм пропонує унікальний погляд на Голокост та його наслідки, підкреслюючи важливість розуміння та збереження нашої особистої та колективної історії.

Загалом фільм «Все освітлено» — гострий і візуально вражаючий фільм, який заглиблюється в теми ідентичності та історії очима різноманітних і захоплюючих персонажів.

А тепер вирушаймо до Південної Америки!

Щоденники мотоцикліста

«Щоденники мотоцикліста, англ. The Motorcycle Diaries» (2004, США) — біографічна драма, знята режисером Уолтером Саллесом на основі мемуарів Ернесто «Че» Гевари, революціонера, який згодом стане культовим символом повстання та соціальної справедливості. У фільмі розповідається про трансформаційну подорож Че Гевари та його друга Альберто Гранадо, коли вони вирушають у подорож на мотоциклі Південною Америкою в 1952 році.

На початку фільму Че Гевара (роль якого зіграв Гаель Гарсія Берналь) — молодий студент-медик з Аргентини, а Альберто Гранадо (роль якого зіграв Родріго де ла Серна) — біохімік. Вони вирушили в подорож з метою дослідити континент і глибше зрозуміти його людей і культури. Однак їхній початковий ентузіазм швидко стикається з реаліями бідності, нерівності та соціальної несправедливості.

Коли Че Гевара та Альберто подорожують захоплюючими ландшафтами Чилі, Перу та Венесуели, вони стикаються з різними зустрічами та досвідом, які формують їхній світогляд. Вони є свідками боротьби збіднілих і маргіналізованих, включаючи експлуатованих шахтарських робітників і прокажених, покинутих суспільством. Ці зустрічі викликають у Че Гевари зростаюче почуття емпатії та політичної свідомості.

Під час своєї подорожі Че та Альберто протистоять власним упередженням і упередженим думкам, налагоджуючи зв’язки з людьми, яких вони зустрічають по дорозі. Вони дізнаються про несправедливість, від якої страждає континент, що починає підживлювати пристрасть головного героя до соціальних змін і революції.

Фільм «Щоденники мотоцикліста» зображує особисту трансформацію Че Гевари, коли він перетворюється з безтурботного молодого чоловіка на рішучого революціонера з глибокою відданістю боротьбі за права пригноблених. Фільм відображає суть подорожі Че Гевари, проливаючи світло на досвід і зустрічі, які допомогли сформувати його революційну ідеологію.

Фільм служить гострим дослідженням сили подорожей і особистого досвіду у формуванні світогляду та суспільної свідомості. Він заглиблюється в теми нерівності, бідності та прагнення до соціальної справедливості, залишаючи тривалий вплив як на героїв, так і на глядачів.

Наступна подорож – до романтичної Італії, Верони!

Листи до Джульєтти

«Листи до Джульєтти, англ. Letters to Juliet» (2010, США) — романтична комедійна драма, яка вийшла на екрани в 2010 році. Режисер Гері Вінік. Головні ролі в фільмі зіграли Аманда Сейфрід, Крістофер Іган, Ванесса Редгрейв і Гаель Гарсіа Берналь. Дія відбувається у Вероні, Італія, і розгортається навколо молодої жінки, яка знаходить лист без відповіді до Джульєтти Капулетті, вигаданого персонажа знаменитої п’єси Шекспіра «Ромео і Джульєтта», і вирушає в подорож, щоб знайти автора листа та возз’єднати її втраченим коханим.

Фільм починається розповідь про Софі (Аманда Сейфрід), молодої американської письменниці, яка подорожує до Верони зі своїм нареченим Віктором (Гаель Гарсія Берналь). Поки Віктор зайнятий роботою, Софі досліджує романтичне місто і натрапляє на групу жінок, які називають себе «секретарями Джульєтти». Їхнє завдання — відповідати на листи, залишені людьми, які шукають поради щодо кохання та романтики у вигаданому домі Джульєтти.

Софі знаходить прихований лист 1957 року, написаний британкою на ім’я Клер (Ванесса Редгрейв), яка відвідала Верону в її молодості та залишила повідомлення для свого втраченого кохання Лоренцо. Заінтригована Софі відповідає на лист, і, на її подив, Клер з’являється у Вероні зі своїм онуком Чарлі (Крістофер Іган). Разом вони вирушають на пошуки Лоренцо, чоловіка, якого колись кохала Клер.

Подорожуючи мальовничою італійською місцевістю, Софі, Клер і Чарлі стикаються з різними перешкодами та викликами. Емоційна подорож Клер повертає її до спогадів про її юнацький роман, тоді як Софі відчуває тягу до Чарлі, незважаючи на її заручини з Віктором. По дорозі вони стикаються з кумедними ситуаціями та непорозуміннями.

Поки розгортаються пошуки Лоренцо, Софі та Чарлі зближуються, розвиваючи глибокий зв’язок і незаперечну хімію. Однак виникають ускладнення, коли Віктор прибуває до Верони, вимагаючи від Софі повернутися до Нью-Йорка та підготуватися до майбутнього весілля. Тепер Софі доведеться протистояти власним почуттям і зробити вибір між вірністю Віктору та можливістю справжнього кохання з Чарлі.

Фільм «Листи до Джульєтти» досліджують теми кохання, долі та сили міцних зв’язків. Фільм чудово передає романтичну атмосферу Верони, водночас віддаючи шану культовій п’єсі Шекспіра. Він підкреслює ідею, що любов не знає кордонів, виходить за межі часу та віку.

Фільм «Листи до Джульєтти» пропонують глядачам чудове поєднання романтики, комедії та емоційних моментів. Це нагадує нам, що любов можна знайти в несподіваних місцях, і що іноді варто просто вірити, щоб досягти наших справжніх бажань. Незалежно від того, чи є ви шанувальником Шекспіра чи просто насолоджуєтеся веселою історією кохання, «Листи до Джульєтти» запропонують вам чарівний кінематографічний досвід.

А тепер давайте здійснимо подорож із Канн до Парижа через французьке село!

Париж зачекає

«Париж зачекає, англ. Paris Can Wait» (2016, США) — романтична комедійна драма режисерки Елеонор Копполи. Фільм вийшов на екрани в 2016 році, а головні ролі зіграли Даян Лейн, Алек Болдуін і Арно Віар.

Історія обертається навколо Енн (Діан Лейн), жінки, яка опиняється в несподіваній подорожі Францією. Перебуваючи у відрядженні зі своїм чоловіком Майклом (Алек Болдуін) у Каннах, Енн вирішує не летіти літаком, а поїхати до Парижа на автомобілі разом з Жаком (Арно Віар), чарівним французом, який є одним із ділових партнерів її чоловіка.

Те, що мало бути короткою поїздкою на автомобілі з Канн до Парижа, перетворюється на тривалу пригоду, оскільки Жак вирішує подорожувати мальовничим маршрутом через французькі села. По дорозі Енн відчуває задоволення від французької їжі, вина та культури, а також відкриває для себе нове відчуття та переоцінює власне життя.

Оскільки Енн і Жак проводять більше часу разом, між ними розвивається глибокий зв’язок і ведуться розмови про кохання, життя та прагнення до щастя. Енн починає сумніватися у своєму шлюбі та власних бажаннях, що призводить до пробудження її почуттів і відновлення оцінки краси життя.

Фільм «Париж зачекає» — це візуально приголомшливий фільм, який демонструє мальовничі пейзажі Франції, зокрема її виноградники, химерні села та історичні пам’ятки. Фільм передає суть французької культури та кухні, залучаючи глядачів смачною їжею та насолодою почуттів.

Загалом це чарівний і безтурботний фільм, який досліджує теми самопізнання, романтики та трансформаційної сили подорожей. Він дає змогу зазирнути у чарівний світ Франції та нагадує глядачам прийняти несподівані пригоди, які може запропонувати життя.

Наступна стрічка перенесе нас в Індію!

Відчайдушні мандрівники

«Відчайдушні мандрівники, англ. The Darjeeling Limited» (2007, США) — комедійно-драматичний фільм режисера Уеса Андерсона. У фільмі розповідається про трьох братів, Френсіса, Пітера та Джека Вітменів, яких зіграли Оуен Вілсон, Едрієн Броуді та Джейсон Шварцман відповідно, коли вони вирушають у поїздку по Індії, намагаючись відновити стосунки один з одним.

Історія починається з того, що Френсіс, старший брат, організовує поїздку після того, як пережив аварію на мотоциклі, яка була майже смертельна. Він сподівається, що ця подорож допоможе братам налагодити зв’язок і подолати свій емоційний багаж. Кожен із братів має справу з особистими проблемами та емоційними шрамами, які поступово розкриваються протягом фільму.

Подорожують брати яскравими та різноманітними ландшафтами Індії, створюючи фон для їхніх пригод і зустрічей у дорозі. Брати потрапляють у низку нещасних випадків, зокрема їх виганяють з поїзда, вони втрачають багаж і зустрічають різноманітних яскравих персонажів.

Фільм досліджує теми сім’ї, втрати та пошуку самоідентичності. Напружені стосунки між братами та їхні спроби примиритися зі своїм минулим і один з одним утворюють центральну оповідь. 

Фірмовий візуальний стиль Веса Андерсона очевидний у всьому фільмі з прискіпливою увагою до деталей, симетричними композиціями та чіткою кольоровою палітрою. Кінематограф передає красу Індії та вигадливість персонажів та їх оточення.

Загалом фільм «Відчайдушні мандрівники» — це гостре й жартівливе дослідження братерства, самопізнання та складнощів сімейних стосунків на тлі пригодницької подорожі поїздом Індією.

Найефективніші речі від стресу та втоми

Затишний диван, чудовий фільм і думки про відпустку – найефективніші речі від стресу та втоми. Особливо, коли немає можливості подорожувати.

Бажаємо вам чудового дня!

Автор: Олена Чепурна, спеціально для ArtTravel