Про Фестиваль

About festival

KHARKIV INTERNATIONAL FESTIVAL OF ARTS AND TRAVEL (ART TRAVEL FESTIVAL) – це:

фестиваль-конкурс митців, чиї твори пов’язані з темою подорожей;
компетентна оцінка конкурсних робіт членами міжнародного журі;
місце для дружнього спілкування та обміну досвідом фільммейкерів та фотомитців зі всього світу: проведення майстер-класів та професійних зустрічей професіоналів у сфері екранного, фотомистецтв і туризму.

«Подорож як Мистецтво. Мистецтво як подорож»

Наш фестиваль було засновано у 2018 р. та вперше реалізовано наживо у Харкові (Україна) 25-26 травня 2019 року в рамках 11-го Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі» за підтримки Харківської міської ради.

До участі у першому фестивалі було прийнято 1276 робіт зі 102 країн світу. Свої кращі роботи глядачам Харкова представляли дипломанти фестивалю з 20 країн світу. Показ робіт проходив наживо у кінотеатрі імені видатного українського майстра кінематографу – Олександра Довженко, за участю професійного міжнародного журі та глядачів фестивалю. У наступних роках (через карантинні обмеження, пов’язані з covid-19, а потім через трагічні події в Україні) фестиваль проходив в дистанційному форматі, однак здобув підтримку митців зі всього світу.

За весь цей час свого існування ART TRAVEL FESTIVAL ставав учасником Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) у секції Film Industry Office (Одеса, Україна), фестивалю креативних індустрій Create Kharkiv Summer Fest (Харків, Україна), фестивалю Golden City Gate (Берлін, Німеччина), International Tourism Film Festival (Анталія, Туреччина), дискусійних нарад за участю представників влади регіону з питань розвитку туризму тощо.

Одеський міжнародний кінофестиваль (Україна)
Create Kharkiv Summer Fest (Україна)
Golden City Gate (Німеччина)
International Tourism Film Festival (Туреччина)
Дискусійні наради за участю представників влади регіону з питань розвитку туризму (Україна)

З 2022 року фестиваль є учасником та входить в раду правління поважного міжнародного комітету тематичних фестивалів – International Committee of Sustainable Thematic Film Festivals (CINETOUR).

 

Наша команда

Це українські волонтери, які є професіоналами у сфері кіно-, фотомистецтва та тревелінгу – режисери, сценаристи, мистецтвознавці, фотографи та дизайнери, викладачі, чия доля пов’язана з містом Харковом. А також професійні фільм-мейкери з різних країн світу, які долучаються до складу журі та наших проєктів. Команда, яка створювала фестиваль у різні роки:
 
  • режисер, випускник Харківської державної академії культури – Олександр Чернобай (Україна),
  • керівник Міського туристичного інформаційного центру Харкова, громадський діяч – Світлана Рязанова,
  • доцент, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник культури України, член Національної Спілки Творчих Діячів України – Вікторія Бугайова (Україна),
  • володар світових рекордів, а також першого навколосвітнього триатлону, трек якого пролягав через місто Харків; спортсмен, мандрівник, митець – Йонас Дайхманн (Німеччина), 
  • авторка, режисерка та продюсерка документальних фільмів і телепрограм, член журі Міжнародних кінофестивалів, а також фестивалів на тему туризму – Іріна Хангошвіллі (Грузія),
  • туристичний амбасадор Еквадору, креативний директор рекламного агентства Grupo Uribe, митець – Сантьяго Урібе (Еквадор),
  • кандидат культурологічних наук, доцент вищої освіти інституту мультимедіа коледжу Менуба, сценарист, актриса – Лейла Берхума (Туніс),
  • випускник Національної вищої школи кіно, телебачення і театру міста Лодзь та Європейського центру «Натолін: Європейські дослідження журналістики», учасник та автор багатьох професійних туристичних проєктів у Польщі – Пьотр Овчарські (Польща),
  • харківські фахівці – дизайнер Олександр Целуйко, копірайтер та перекладач Олена Чепурна, та адміністратор нашого сайту Віталій Шептун,
  • та багато іншіх наших друзів і партнерів.
 
Також у 2019 році ініціативу заснування фестивалю підтримав привітальним відеозверненням до учасників та глядачів автор та ведучий телевізійної програми «Світ навиворіт», заслужений журналіст України – Дмитро Комаров.
 
Автор ідеї фестивалю, його засновниця та президент – сценарист, викладач; доцент, кандидат мистецтвознавства; учасниця суддівських команд міжнародних фестивалів і конкурсів екранного мистецтва (як експерт з питань драматургії та сценарної майстерності) – Анна Курінна.
 
Все це далеко не повний перелік тих надзвичайних людей, які полюбили ідею нашого творчого проєкту та долучилися до її втілення. Згодом усім їм ми присвятимо окрему сторінку.
 

«Наш світ прекрасний! Просто озерніться навколо. І ви побачите!
Краса є всюди!»

 
Ідея фестивалю надає нам «крила» генерувати нові і нові задуми! Наша головна мета – це підтримка та популяризація професійного екранного мистецтва та фотографії в галузі тревелінгу у світі. Також ми будемо дуже раді, якщо, після знайомства з нашим фестивалем, ви захочете більше дізнатися про Україну та наше місто – Харків, знане у світі як «незламне» та «Харків-залізобетон».
 
Наша команда створює цей фестиваль з душею і великою любов’ю до Мистецтва та Подорожей. Тож, будемо раді, якщо ви відчуєте цей запал, доєднавшись до участі у фестивалі!
 

Наші переможці

 
У різні роки переможцями нашого фестивалю ставали професіонали: Best Friends Film Production та Дзен Євстігнєйкін (Україна), Павел Яворський (Польща), Валентіна Іпполіто (Велика Британія), Ольга та Андрій Андрєєви (Україна), Сантьяго Урібе (Еквадор), Ahmet Bozaglan (Туреччина), Harshit Singh (Індія), Steven Brese (Канада), Constanze Alma Wouters, Rob Jacobs (Бельгія), Valeriy Riyako (Україна), Dazhi Huang (США), Кирил Неєжмаков (Україна), Alexander Draheim (Німеччина) та багато інших митців високого рівня з різних країн світу.
 

 

Нове дихання фестивалю

Створюючи цей проєкт ми мріяли про те, аби він став місцем для дружнього спілкування та обміну досвідом фільммейкерів і фотомитців зі всього світу – місцем для натхнення. Аби тут народжувалися нові ідеї та співпраця митців.

Таким втіленням нашої мрії вже стали:

Майстер-клас для учасників фестивалю та усіх бажаючих – «Володарі часу: техніка створення тайм-лапсу» – від члена журі фестивалю, майстра тайм-лапсів, харків’янина – Кирила Неєжмакова.

А також серія майстер-класів від митців з України, Еквадору, Німеччини та Чилі на тему відеозйомки дронами, за участю студентів та викладачів кафедри аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв – Drone Talks. Долучитися до участі могли усі охочі.

У результаті діяльності фестивалю (під час презентації проєкту на Film, Tourism & Creative Industries Networking в Одесі, 2021 р.) з’явилася нова творча команда митців, яка згодом створила відеоролики для промоції тревел-маршрутів України у світі – «Культурний туризм» та «Індустріальний туризм». Режисер – Олександр Чернобай, сценарист – Ольга Тараб, за участю випускників Школи драматургії та сценарної майстерності «Сценарист UA», Харків. Ці роботи вже мають нагороди. Чим ми дуже пишаємося!

 

Слоган KHARKIV INTERNATIONAL FESTIVAL OF ARTS AND TRAVEL
сезону 2024 року:

«Підкоряймо цю вершину!»

Шлях до Перемоги нагадує подорож. Але не ту, у якій ти один. А ту, де те береш з собою друзів, аби у зв’язці та разом пройти складний шлях. Аби врешті разом піднятися на вершину омріяної мети. Це те саме відчуття, коли ти хочеш побачити найкрасивіше місце, піднявшись на велику гору до самісінької вершини, та розділити з найближчою людиною цю красу у подорожі.
 
Отже, історія фестивалю продовжується просто зараз. Тож, залишимо місце на цій сторіночці для наших нових звершень.
 
Далі неодмінно буде…
 
Дякуємо усім за підтримку! Дякуємо і тим, хто зараз просто читає цей текст, аби познайомитися з нами. Раді знайомству!