ДОБІРКА НАЙКРАЩИХ ФІЛЬМІВ ПРО ПОДОРОЖІ (ЧАСТИНА 3)

ПОЧНИ СВОЮ ПОДОРОЖ ЗАРАЗ!
КІНО-МАНДРИ

Друзі! Запрошуємо до світу подорожей та кіно! Продовжуємо мандрувати найкращими кіно-стрічками, які розкривають тему мандрів.

Першу частину читайте тут, другу тут.

В цій частині ми будемо подорожувати навколо світу з героями фільмів «Неймовірне життя Уолтера Мітті» (2013), «Дика» (2014), «Прогулянка лісами» (2015), «Лев» (2016) та «Загублене місто Зет» (2016).

Нашу добірку розпочнемо з подорожей до Гренландії, Ісландії та Гімалаїв.

Неймовірне життя Уолтера Мітті

Художній фільм «Неймовірне життя Уолтера Мітті, англ. The Secret Life of Walter Mitty» (2013, США) – пригодницька мелодрама з елементами комедії режисера Бена Стіллера. Екранізація однойменного оповідання Джеймса Тербера 1939, ремейк фільму 1947 режиссера Нормана З. Маклеода.

Історія розповідає про нудного співробітника журналу про подорожі, Уолтера. Коли і він, і його колега ось-ось можуть втратити роботу, Уолтер робить все можливе, щоб її не загубити, вирушаючи в пригоду, більш незвичайну, ніж усе, що він колись міг собі уявити.

У головній ролі знявся Бен Стіллер.

Актор Бен Стіллер майже відмовився від “зеленого екрану” на користь натурних зйомок та, відповідно, майже каскадерских трюків. Світ у цьому фільмі виглядає величезним, у тому числі через вдало вибрані знімальні локації, де зелені пагорби змінюються засніженими вершинами з назвами на зразок Ейяф’ятлайокудль.

Дика

Художній фільм «Дика, англ. Wild» (2014, США) – пригодницька біографічна драма режисера Жан-Марк Валле, хроніка одиночного походу Шеріл Стрейд на 1100 миль. У головній ролі знялася Різ Візерспун.

  Головна героїня здійснює подорож за маршрутом тихоокеанского хребта (англ. Pacific Crest Trail, офіційна назва – The Pacific Crest National Scenic Trail, скорочена абревіатура – PCT) – пішохідний і кінний туристичний маршрут протяжністю 4279 кілометрів, що пролягає по берегах, від кордону з Мексикою до кордону з Канадою. Маршрут стежки проходить далеко від великих населених пунктів мальовничими куточками дикої незайманої людиною природи. Є найзахіднішим і другим за довжиною маршрутом зі списку Triple Crown of Hiking (три основних пішохідних маршрута США: Appalachian Trail, Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail).

Книга та фільм сприяли більшій популяризації маршруту, зокрема серед туристів з інших країн.

Прогулянка лісами

Наступна стрічка відправить вас у гори Аппалачі.

Художній фільм «Прогулянка лісами, англ. A Walk in the Woods» (2015, США) – пригодницька біографічна стрічка, режисера Кена Квапіса. 70-річний письменник Білл Брайсон, що прожив багато років у Англії і втомився від мегаполісу, вирішує повернутися на батьківщину, в США. Мета поїздки — можливість насолодитися горами, до яких герой планує дістатися Аппалачской стежкою.

У головних ролях знялися Роберт Редфорд, Нік Нолті, Емма Томпсон, Мері Стінберген.

Аппалацька тропа (англ. Appalachian Trail) – розмічений маршрут для пішохідного туризму в північноамериканській гірській системі Аппалачі, має протяжність близько 3,5 тис. км від гори Катадін (штат Мен) на півночі до гори Спрінгер (штат Джорджія) на півдні.

В даний час туризм цим маршрутом має величезну популярність. У США існують десятки клубів любителів Аппалацької стежки. З весни до осені маршрутом (або його частиною) проходять тисячі туристів.

Лев

А теперь мерщій до Індії!

Художній фільм «Лев, англ. Lion» (2016, Австралія-США-Великобританія) – біографічна драма режисера Гарта Девіса. Сценарій був розроблений Люком Дейвісом на основі автобіографії Сару Брайєрлі «Довга дорога додому». Історія розповідає про австралійську пару, яка усиновила п’ятирічного індійського хлопчика, який загубився за сотні кілометрів від будинку. Через 25 років він вирушає на пошуки своєї втраченої родини.

У головних ролях знялися Дев Патель та Ніколь Кідман.

  Основні зйомки фільму розпочалися у січні 2015 року у Калькутті, Індія. У середині квітня зйомки перемістилися до Мельбурну, Австралії, а потім до Тасманії. Сцени з Ніколь Кідман знімалися в Австралії.

Для зйомок важливої сцени команда фільму отримала дозвіл перекрити частину калькуттського мосту Ховра — найбільший консольний міст у світі, де рух не припиняється ні вдень, ні вночі. Те, що один його проліт закрили з 2 до 4 години ночі для зйомок фільму, команда картини вважає одним із головних своїх організаційних досягнень.

Грег Фрейзер, оператор фільму, знімав фільм різними камерами (всі вони були цифровими), проте використовував один і той же набір для зйомок Індії та Австралії. Він каже, що це було вирішено від початку — хоча обговорювався варіант знімати Індію на плівку, а Австралію на цифру, команда дійшла висновку, що, незважаючи на різні місця дії, фільм ми бачимо очима головного героя, а погляд його не змінюється. Залежно від локації.

Загублене місто Зет

Остання подорож на сторінках нашого журналу до Амазонки.

Художній фільм «Загублене місто Зет англ. The Lost City of Zet» (2016, США) – американська пригодницька історична драма режисера Джеймса Грея, заснована на однойменній книзі Девіда Грана. Книга, у свою чергу, заснована на реальних подіях, що оповідають про британського дослідника, майора Персівала Фосетта, який зник під час пошуків загадкового міста на Амазонці в 1920-х роках. Головні ролі зіграли Чарлі Ханнем, Том Холланд, Роберт Паттінсон та Сієнна Міллер.

Зйомки фільму розпочалися у 2015 році у Північній Ірландії, а потім перемістилися до Колумбії. Знімальна група вирушила до джунглів, де на них чекали зустрічі зі зміями, павуками, крокодилами. Зйомки у джунглях тривали шість тижнів.

Оператором фільму виступив номінант премії Оскар Даріус Хонджі, який уже працював із режисером над проектом «Іммігрантка».

У вік цифри фільм усвідомлено знімали на плівку 35 мм, що несло масу проблем з логістикою. До того ж оператору довелося вчити молодого помічника з Боготи заряджати плівку в камеру, зараз це мало хто вміє робити. Але результат вартий того. Саме плівка здатна передати неймовірну атмосферу джунглів. Історія подорожей та одержимості відкриттями, знята за допомогою комп’ютера, не виглядала б так ефектно та атмосферно.

Спочатку глядач опиняється в Англії в едвардіанську епоху, потім стає свідком воєнних дій, а потім вирушає у подорож джунглями. Кожна з трьох частин фільму може торкнутися по-своєму.

Найефективніша річ від стресу та втоми

Затишний диван, чудове кіно та думки про відпустку – найефективніша річ від стресу та втоми. Особливо коли не має можливості подорожувати. Всі локації можно подивитися на гугл-мапі.

Бажаемо вам чудового перегляду.

Автор: Олена Чепурна, спеціально для ArtTravel