Підсумки першого фестивалю

Перший професійний фестиваль-конкурс екранних мистецтв і фотографії на тему подорожей «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» пройшов сьогодні, 25 травня, у кінотеатрі ім. Довженка (місто Харків, Україна).

У ньому взяли участь відеоблогери, фотографи і оператори з 11 країн: з України, Індії, Непалу, Польщі, Туреччини, Еквадору, Німеччини, Іспанії, Великої Британії, Швейцарії та Ірану.

Як повідомила автор і організатор фестивалю Анна Курінна, ідея провести такого масштабу захід народилася у неї в літаку після подорожі.

Я подумала, що в Харкові не існує такого фестивалю, який би збирав фотографії та відеороботи професіоналів з усього світу. Якість сьогоднішніх робіт і географія учасників вражає. Нам би хотілося, щоб Харків проявив себе як гостинне місто і щоб наші учасники повернулися до нас ще

В рамках заходу відбувся конкурсний показ робіт учасників, які вийшли до другого туру фестивалю. 19 авторів представили свої роботи в чотирьох номінаціях: «Роуд-муві», «Дрон-відео», «Тревел-документалістика» та «Фотомистецтво».

Оцінювали роботи представники світу мистецтва з різних міст і країн, в тому числі з Харкова. Серед членів журі був відомий харківський фотограф Володимир Оглоблін.

Це дуже важлива подія для Харкова – до нас в місто приїхали з усіх куточків планети. І нехай учасники відкривають нам свій світ фотографії, відео та кіно. І ми станемо ще багатіше і подаруємо це багатство всім харків’янам!

За підсумками перегляду робіт переможцем у номінації «Роуд-муві» стали представники України – Микола Олексієнко та Денис Евстигнейкін. Робота цього дуету також отримала Гран-прі фестивалю.

У номінації «Дрон-відео» кращою була визнана робота Олександра Отінгера з Німеччини. Спецприз в цій номінації отримав Сантьяго Урібе з Еквадору.

Серед учасників в номінації «Тревел-документалістика» перемогу здобув також український дует – Ольга та Андрій Андрієнко

Переможцем в номінації «Фотомистецтво» був визнаний Хашид Сінгх з Індії. Спецприз в цій номінації отримав Халід Фарізадех з Ірану.

Захід проходить в рамках XI Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі». Всього до участі в першому турі «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» було прийнято 1276 робіт з 102 країн.

Фестиваль організувано Департаментом міжнародного співробітництва за підтримки Харківського міського туристичного інформаційного центру під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.