Про фестиваль: по той бiк екрану

Це інтерв’ю з Анною Курінний, президентом Фестивалю Kharkiv International Festival of Arts and Travel, було опубліковано на чорногорському порталі portalpress.me

Розкажіть, будь ласка, нам, де ви працюєте і чим займаєтеся на харківському фестивалі.

Президент фестивалю – Анна Курінна – доцент, кандидат мистецтвознавства, керівник Школи драматургії і сценарію (Харків, Україна), сценарист. Автор 50 опублікованих робіт.

Автор ідеї та президент Харківського міжнародного фестивалю мистецтв і подорожей (Харків, Україна).

Скільки фільмів подали заявки на ваш фестиваль в цьому році, і скільки країн змагалися?

У цьому році на фестиваль було прийнято 1276 заявок з 102 країн світу.

Чи складно організувати фестиваль, і чи була у вас підтримка вашої країни і міста?

Організація фестивалю тривала півтора року. Але з самого початку ідею фестивалю підтримав місто в особі Департаменту Міжнародного співробітництва Харківської міської ради. Потім приєдналися партнери фестивалю, які допомогли з призами для кращих учасників, переможців та іншими організаційними питаннями.

З кого складалося журі, і чи було важко з цього безлічі фільмів вибрати кращі?

Журі міжнародного конкурсу складається з експертів в галузі кіновиробництва, медіа-професіоналів, експертів в області подорожей і туризму, зокрема, з таких країн, як Україна, Туреччина, Німеччина, Азербайджан і Сирія.

Відбір кращих робіт проходив в два етапи.

В результаті першого перегляду робіт були відібрані фіналісти – 22 учасники. За правилами фестивалю всі вони були запрошені до Харкова для участі в фіналі. У випадки відмови робота дискваліфікований.

Це принципова позиція. Адже наш фестиваль – фестиваль справжніх майстрів і їхніх творів, а не дистанційний онлайн-конкурс. Що, як ми думаємо, відрізняє нас від подібних інших фестивалів.

Фіналісти фестивалю оцінювалися членами журі вже під час конкурсного показу на великому екрані кінотеатру.

Складність полягала в тому, що всі роботи дуже високого професійного рівня.

Чи були фільми, які були в фіналі, показані в Україні, і чи є це гарною рекламою країн, з яких виходять фільми (кандидати на премію)?

Всі фільми та фотографії фіналістів були показані в рамках фестивалю на великому екрані Кінотеатру імені О. Довженка.

З огляду на, що наш фестиваль проходив в рамках масштабного Міжнародного туристичного форуму, фільми учасників однозначно працювали на промоцію поданих ними країн. І не тільки … на промоцію краси нашого прекрасного Світу. І подорожей звичайно ж.

Чи задоволені ви якістю фільмів, які подали на фестиваль?

Якість робіт всіх заявок (1276) було різноманітним. Тут можна було побачити різне уявлення творчих людей з усього світу про тревел-відео і тревел-фотографії. Не завжди вдале. Але були і ті роботи, які просто вражали своєю красою і професіоналізмом. Багато з них потрапили в Золотий список нашого фестивалю.

Ваш фестиваль відрізняється тим, що переможці повинні особисто отримати нагороду. Іноді це неможливо, тому що творці зайняті своєю роботою. Чи буде це в майбутньому на фестивалі, або це зміниться?

Ні, ця позиція не зміниться. І це, то, що можливо, відрізняє нас від інших подібних фестивалів.

Наш фестиваль – це фестиваль майстрів і їх творів. Це живий фестиваль. На нього приходить глядач. Журі так само особисто присутній в залі. Нам дуже важливо показати людям, що за красивими кадрами і дуже професійними роботами стоїть не робот, а реальна людина. Реальний! Такий же як і ми з вами. У цьому особлива цінність і душа нашого фестивалю – люди, які присутні на ньому.

Крім того, зі знімальної групи може бути присутнім представник команди. Що трохи полегшує участь, якщо, наприклад, режисер не може приїхати.

Та й учасникам фестивалю дуже важливо відчути себе в колі колег і однодумців.

Відомий результат на вашому фестивалі було досягнуто чорногорським фільмом Мікі Драгічевіч. Як би ви оцінили його фільм, і чи було це хорошим оцінку прогресу Чорногорії?

Ми дуже вдячні Miki Dragicevic from Montenegro за участь у фестивалі. Його робота увійшла в сімку кращих в його номінації і заробила хороші оцінки від журі.

Miki Dragicevic чудовий майстер! І його ім’я увійшло в Золотий список нашого фестивалю.

Потрібно відзначити, що Montenegro сьогодні є одним з найбільш популярних в Україні, так, я думаю, і в світі теж. Але фільм Miki просто закохав нас в вашу красиву країну.

Чи є Харків туристичним містом, і як би ви представили його туристам? Які найважливіші місця в Україні повинен відвідати турист?

Харків – це найбільше місто України (після столиці – Києва) з цікавою історією, красивою природою, багатою культурою і традиціями, а, головне, дуже гостинними людьми. І, звичайно, це туристичне місто, в якому є що подивитися … І нам є, що показати туристам: унікальні екскурсійні маршрути, історичні будівлі, культуру, їжу і багато іншого. Та й сама Україна – дуже гарна країна. Чорнобиль, війна – це те, що є в нашій історії. Але дуже прикро, коли про Україну знають тільки це. Це стереотипи.

В Україні є все: гори, моря, степи, свої маленькі пустелі і ліси, красиві міста і селища з унікальною історією та традиціями.

Я думаю, про кожну країну люди можуть мати свої стереотипи. Часто негативні.

Наш фестиваль намагається їх руйнувати. Світ прекрасний. І це найважливіше, що ми хочемо сказати нашим фестивалем. Просто озирніться навколо і ви побачите. Краса всюди. Від Африки до Антарктиди.

Може бути тому люди, які багато подорожують – добрі і відкриті люди.

Чи плануєте ви приїхати в Чорногорію?

На жаль, я ніколи не була в Чорногорії. Та й моя команда теж. Але у нас є мрія: розповісти про наш фестиваль, учасників та їх роботах в якомога більших країнах. Ми б з радістю приїхали, якби було таке офіційне запрошення і можливість.

Тим більше, що Чорногорія, завдяки участі Міккі і його фільму, вже побувала в Харкові.

Чи буде фестиваль проходитиме і в наступному році?

Так, в наступному році фестиваль буде обов’язково. Сподіваємося зробити його більше і ще цікавіше.

Ми будемо раді новим учасникам. Особливо з Чорногорії.

Ласкаво просимо на Другий Kharkiv International Festival of Arts and Travel!

Ласкаво просимо до Харкова! Ласкаво просимо в Україну!